2. Förfarande
Förfarande
Titel: För utförande av Kulla/Svinninge GC-port och GC-väg inom Österåkers kommun, Stockholms län
Beskrivning: Projektet innebär produktion av gång och cykelväg längs med Svinningevägen samt gång och cykel portal under Vaxholmsvägen i enlighet med fastställd BAS-P.
Intern identifierare: KOM-416507
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233161 Anläggningsarbeten för gångbanor
Ytterligare klassificering (cpv): 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233123 Anläggningsarbeten för landsvägar, 45233124 Anläggningsarbeten för huvudvägar, 45233125 Anläggningsarbeten för vägkorsningar, 45233126 Anläggningsarbeten för planskilda korsningar, 45233127 Anläggningsarbeten för t-korsningar, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För utförande av Kulla/Svinninge GC-port och GC-väg inom Österåkers kommun, Stockholms län