2. Förfarande
Förfarande
Titel: 340503 1504 OMB Skogslyckegatan 11-17
Beskrivning: Projektet avser att på totalentreprenad utföra renovering av 120 st lägenheter tillhörande Skogslyckegatan 11-17. Fastigheten byggdes enligt uppgift omkring 1958. Framförallt antalet vattenskador kopplat till gamla avloppsstammar gör detta till ett högprioriterat projekt. Projektet omfattar befintliga lägenheter, installationer, dränering och utvändig VA, allmänna utrymmen, utemiljöer, tak och fasader
Intern identifierare: 25/133
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000