803108-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsarbeten: brorenovering – Ramavtal mindre underhållsåtgärder byggnadsverk i region Södra år 2026-2027
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal mindre underhållsåtgärder byggnadsverk i region Södra år 2026-2027
BeskrivningRamavtal gällande byggande, underhåll och ombyggnation av byggnadsverk i väg och järnvägsmiljö i region Södra: Skåne län, Blekinge län och Kronobergs län. Entreprenaden kan även omfatta åtgärder på byggnadsverk i region Sydöstra: Kalmar län och Jönköpings län
Intern identifierareKOM-419523
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal mindre underhållsåtgärder byggnadsverk i region Södra år 2026-2027