See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Quality Security Assessor för Payment Card Industry Data Security Standard.
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tjänsten Quality Security Assessor (QSA). Uppdraget omfattar att genomföra granskningar och certifieringar enligt vid var tid gällande PCI-DSS regelverk med godkänd certifiering. Upphandlingen avser rådgivning och extern teknisk revision av biljett- och betalutrustning inför E2EE certifiering och PCI DSS revision.
Intern identifierare: TN 2025- 0104
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000