80340-2017 - ResultatSverige-Umeå: Desinfektionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer.
Referensnummer: VLL 2101-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för spol- och diskdesinfektorer till Västerbottens läns landsting.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Spoldesinfektor golvstående – mindre modell
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Spoldesinfektor golvstående – större modell
Del nr: 2
Spoldesinfektor vägghängd – mindre modell
Del nr: 3
Spoldesinfektor vägghängd – större modell
Del nr: 4
Diskdesinfektor till lab – golvstående
Del nr: 5
Diskdesinfektor till lab – genomräckning
Del nr: 6
Diskdesinfektor till tandvård – golvstående
Del nr: 7
Diskdesinfektor till tandvård – genomräckning
Del nr: 8
Diskdesinfkektor till specialistavdelning golvstående
Del nr: 9
Diskdesinfkektor till specialistavdelning – större modell – golvstående
Del nr: 10
Diskdesinfektor till specialistavdelning – genomräckning
Del nr: 11
Diskdesinfektor till specialistavdelning – större modell – genomräckning
Del nr: 12
Diskdesinfektor till vårdavdelning – golvstående
Del nr: 13
Diskdesinfektor till vårdavdelning – genomräckning
Del nr: 14
Diskdesinfektor mindre – golvstående
Del nr: 15
Diskdesinfektor mindre – bänk
Del nr: 16