80403-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västhaga garage, Vindmätaren 2
Referensnummer: 23/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västhaga garage, Vindmätaren 2, rivningnybyggnation av garagecarport. Spannlandsgatan 2-48
Objektet tillika totalentreprenaden består av garagebyggnader och carportar samt öppna parkeringsplatser. Byggnaderna har uppnått sin tekniska livslängd och ska rivas och ersättas med nya garage, carportar och parkeringsplatser samt miljöstationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 45213312 Byggnation av parkeringshus, 45223300 Byggnation av parkeringsplats, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen