See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckförebyggande Madrasser
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av madrasser som förebygger och behandlar trycksår upp till och med sårkategori 2 för Region Kronoberg och Region Blekinge.
Intern identifierare: 23RGK2040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39143112 Madrasser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000