Skogsstyrelsen bjuder in till anbudsgivning avseende älgbetelsinventering (ÄBIN) för max 54st älgförvaltningsområde (ÄFO). Tjänsten omfattar planläggning och fältinventering av specifika älgförvaltningsområden.