Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal varuautomater för Polisen
Referensnummer: A130.769/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42968100 Dryckesautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fördelat på sju olika geografiska anbudsområden som ska tillgodose Polismyndighetens behov. Upphandlingen omfattar installation och hyra av varuautomater med fullserviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42933000 Varuautomater, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen