80432-2026 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Trachealkanyler och Perkutan tracheostomiset
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrachealkanyler och Perkutan tracheostomiset
BeskrivningUpphandlingen omfattar trachealkanyler, perkutan tracheostomiset och övrigt luftvägsmaterial för användning inom områden trakeostomi, ventilation och aspiration.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTrachealkanyl med och utan kuff, med fixerad längd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTrachealkanyl med och utan kuff, med reglerbar längd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTrachealkanyl till barn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTrachealkanyl med fixerad längd - silikon eller likvärdigt mjukt material
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTrachealkanyl med vattenkuff och fixerad längd - silikon eller likvärdigt mjukt material
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelPerkutantrachiostomiset för IVA vård utan kanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelHatt till trachealkanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelRengöringstork till innerkanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116291:Lot:8