80446-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Tillagning av måltider
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientmåltider till Danderyds sjukhus
Referensnummer: DS 2022-0132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds sjukhus AB efterannonserar härmed tilldelning av kontrakt avseende tillagning och leverans av patientmåltider.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 15894220 Sjukhusmåltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett avtal för tillagning och leverans av patientmåltider, butiksvaror samt tillhörande tjänster till Danderyds sjukhus AB.