2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster - VS-arbeten
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB samt Laholms kommun avser upphandla ramavtal för successiva avrop av Hantverkstjänster - VS-arbeten. Ramavtalet avser såväl mindre reparations-, service- och löpande underhållsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnadsentreprenader inom VS på Beställarnas samlade fastighetsbestånd. Övriga förutsättningar för uppdraget framgår av upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 25/15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Hantverkstjänster - VS
Intern identifierare: 1813523-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hantverkstjänster - VS
Intern identifierare: 1813524-1