2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licenspartner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande licenspartner till kommunens verksamheter.
Intern identifierare: KS-2025/00819
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser, 48218000 Programvara för licenshantering, 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Licenspartner