See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställarstöd Samhällsbyggnad
Beskrivning: Tierps kommun, i samarbete med Tierps Energi & Miljö AB och Tierps Fjärrvärme, har för avsikt att upphandla ramavtal för beställarstöd med funktioner såsom projekt , byggledning, besiktning mm. för anläggningsarbeten. Avsikten är att ramavtalskonsult ska stödja avropande beställare vid ny och ombyggnadsuppdrag samt underhållsarbeten inom Tierps kommun.
Föregående meddelande: 060412-2022
Intern identifierare: 2025-153
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000