80490-2021 - ÄndringSverige-Knivsta: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts och vissa övriga resor med taxi inom skolans verksamhet
Referensnummer: UN-2021/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skolskjuts och vissa övriga resor med taxi och specialfordon inom skolans verksamhet till förskoleklass och grundskolan.