Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsultmäklare
Referensnummer: Ä 2020 - 94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla ramavtal avseende IT-konsultmäklare. Avtalet ska säkerställa Tillväxtverkets behov av resurskonsulter inom IT som inte reglerats i andra avtal eller när andra avtal inte ger förväntat resultat.
Leverantören ska hitta och förmedla de, med avseende på aktuell kravspecifikation, mest lämpliga IT- konsulterna som finns tillgängliga på marknaden. Det är således Leverantörens uppgift att bistå Tillväxtverket med att tillvarata konkurrensen på marknaden, verka för en god kontinuitet då det gäller individer och kompetenser samt säkerställa goda kommersiella villkor vid tecknande av uppdragsavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen