80500-2018 - ResultatSverige-Västerås: Begagnade transportfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begagnade renhållningsfordon
Referensnummer: 2017/0903-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34115300 Begagnade transportfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Två stycken begagnade renhållningsfordon för insamling av förpackningar. Två fack, baklastare. Komprimerande. Dieseldrivna alt biogas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen