Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenaddäck med tillhörande service samt reservdelar
Referensnummer: 2018/0895-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för kontinuerligt inköp och service av entreprenaddäck till VafabMiljö Kommunal förbund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 45262423 Tillverkning på däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen