80573-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandbesiktning
Referensnummer: SDA 2022-01702
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för besiktning av samtliga av Swedavias fastigheter gällande följande besiktningsområden;
- Brandlarm
- Sprinkler
- Släcksystem
- Utrymningslarm med talat meddelande
Leverantören ska inneha certifikat ”Besiktningsfirma brandskyddsanläggningar” enligt regelverk SBF 1003.