2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rengöring av pannor
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose ESEM:s behov av rengöring av pannor genom torrengöring, våtrengöring, vattenbilning och sprängsotning på Kraftvärmeverket i Eskilstuna, samt eventuellt övriga fjärrvärmeanläggningar förvaltade av ESEM inom Eskilstuna Kommun.
Intern identifierare: UH 25-44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90915000 Ugns- och skorstenssotning
Ytterligare klassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 90913100 Tankrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000