806005-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Ortopedteknisk verksamhet 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOrtopedteknisk verksamhet 2024
BeskrivningUpphandlingen avser Region Kalmar läns beräknade behov av Ortopedtekniska verksamhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85111600 Ortopediska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster