80602-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Tryckeritjänster Region Sörmland och Västmanland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster Region Sörmland och Västmanland
BeskrivningUpphandling av ramavtal för tryckeritjänster.
Intern identifierareIN-IN23-0273
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort, 30199700 Tryckt kontorsmateriel utom formulär, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelE-handel