80611-2020 - ResultatSverige-Vellinge: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av stränder och landrenhållning
Referensnummer: UH-2019-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel av stränder och landrenhållning. Sopning av gator, cykelbanor mm.
För övrig information hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen