806136-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av vägrenar – Avvattning och mindre underhållsåtgärder inom Stockholms län (AB län) Norra
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvvattning och mindre underhållsåtgärder inom Stockholms län (AB län) Norra
BeskrivningUpphandling gällande Avvattning och mindre underhållsåtgärder inom Stockholms län (AB län) Norra. Observera! Inga frågor besvaras under perioden den 19 december år 2025 och 7 januari år 2026.
Intern identifierareKOM-417946
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233229 Underhåll av vägrenar
Ytterligare klassificering (cpv): 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAvvattning gällande Stockholms län Norra
Intern identifierareAvvattning och mindre underhållsåtgärder inom Stockholms län (AB län) Norra