2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Flytbryggor och landgångar
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud för upphandling av flytbryggor och landgångar. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör för leveranser av flytbryggor och tillhörande landgång av följande typer: Typ A - Trä/betong (trädäck) Typ B - Betong/betong (betongdäck) Typ C - Landgång 5-8 m med tillgänglighetsanpassning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118882:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45244200 Bryggor, 45244000 Marina anläggningsarbeten, 34930000 Marin utrustning, 34931000 Anläggning till hamnar, 34950000 Bärande utrustning, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34954000 Landgångar