2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal regionnätsstolpar av komposit ink. underhållsstolpar
Beskrivning: Den här upphandlingen avser att skapa ett Ramavtal för kompositstolpar av epoxyförsedd glasfiberarmering för Regionnätsprojekt. Stolparna ska ha en livslängd om minst 40 år samt skall klara kyla ned till -40 grader Celsius. I ramavatalet skall det också ingå att lagerföra en viss mängd stolpar för underhållsverksamhet. I leverans ingår stolpar inklusive logistik för detta.. Avtalslängden är fem (5) år med möjlighet till tre (3) förlängningsår Ytterligare detaljer kommer anges i förfrågningsunderlaget
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44212224 Stolpar för luftledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121670:Lot:1