Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av fordonsflyttare
Referensnummer: A440.067/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leverans av fabriksnya fordonsflyttare, enligt kravspecifikation, samt option på service, till Polismyndigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415200 Truckar, 42415210 Truckar med hanteringsutrustning, 42415100 Lyfttruckar, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen