806547-2025 - Resultat
Sverige – Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter – Lantbruksförnödenheter, säsongsbetonade produkter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLantbruksförnödenheter, säsongsbetonade produkter
BeskrivningUpphandling avseende Lantbruksförnödenheter, säsongsbetonade produkter.
Intern identifierareRS 2025-02374
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 03140000 Djurprodukter och liknande produkter, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03210000 Spannmål och potatis, 03300000 Jordbruks-, jakt- och fiskeprodukter, 03320000 Kreatur, boskap och små djur, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 24420000 Fosforgödselmedel, 24421000 Mineraliska fosforgödselmedel, 24422000 Kemiska fosforgödselmedel, 24430000 Animaliska eller vegetabiliska gödselmedel, 24440000 Diverse gödselmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000