See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sandupptagning Mora kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar sandupptagning i Mora kommun avseende åren 2026-2027 med möjlighet till förlängning 2028 och 2029. Tjänster som efterfrågas är: • Sandupptagning från bilvägar, GC-vägar, parkeringar och liknande ytor specificerat i kartunderlag • Lastning och transport till kommunens tipplats Upphandlingen består av sex (6) delar som är olika geografiska områden i Mora kommun. Anbud kan lämnas på en eller flera områden. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sandupptagning område A
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sandupptagning område B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sandupptagning område C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Sandupptagning område D
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Sandupptagning område E
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Sandupptagning område A-parkeringar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119877:Lot:6