See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal hydraulisk räddningsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för hydraulisk räddningsutrustning. Ramavtalet avser köp och leverans av hydraulisk räddningsutrustning. Leverantören ska även tillhandahålla utbildning och service av köpta produkter samt kunna leverera reservdelar eller ersättningsdelar. Avtal tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 24/205
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000