80671-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering El och Ljus Järva Begravningsplats.
Referensnummer: 2.4.2-250-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Järva begravningsplats planeras inom Igelbäckens kulturreservat i nära anslutning till Tensta i nordvästra Stockholm.
Vi söker för projektering tekniska konsulter inom El och belysning (inom- och utomhusmiljö).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen