2. Förfarande
Förfarande
Titel: Light-Sheet microscope
Beskrivning: Karolinska Institutet (KI) will acquire a Light-Sheet (LS) microscope for the Biomedicum Imaging Core (BIC). The tender is for a fully functional LS microscope. The tender must cover all equipment, such as microscope table, stage, optics, cMOS camera, computer, software, installation, and training.
Intern identifierare: 2-4012/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000