80684-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – VA-utbyggnad Sandviken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-utbyggnad Sandviken
BeskrivningNybyggnad av vatten- och spillvattenledningar i det befintliga fritidshusområdet Sandviken.
Intern identifierareTFN/2024:00230
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVA-utbyggnad Sandviken