Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende revisionstjänster för Stockholms stads nämnder grupp 2.
Referensnummer: Dnr 2.3.1-74/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar revision av interna delårsbokslut för tertial 2 och interna årsbokslut samt löpande intern kontroll avseende ekonomi- och personaladministrativa rutiner för stadens nämnder. Grupp 2 omfattar stadens 14 stadsdelsnämnder samt 4 facknämnder (arbetsmarknadsnämnden, socialnämnden, äldrenämnden och överförmyndarnämnden). Uppdraget ska genomföras under ledning av Revisionskontoret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen