See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsult Spåringenjör, Stora projekt, Norrbotniabanan
Beskrivning: Kvalificerad spåringenjör söks för program Norrbotniabanan. Uppdraget är ett konsultuppdrag som omfattar att leda och styra arbetet med spårprojektering i hela program Norrbotniabanan på sträckan Umeå-Luleå.
Intern identifierare: KOM-418888
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kvalificerad spåringenjör och Spåringenjör söks för program Norrbotniabanan. Uppdraget är ett konsultuppdrag som omfattar att leda och styra arbetet med spårprojektering i hela program Norrbotniabanan på sträckan Umeå-Luleå.
Intern identifierare: Resurskonsult Spåringenjör, Stora projekt, Norrbotniabanan