80734-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återkommande kontroll och service av tryckkärl
Referensnummer: 231-780/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för återkommande kontroll och service av tryckkärl samt tillhörande tjänster och reservdelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44615000 Tryckkärl, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen