80735-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Sänglinne
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tyngdtäcke (HMC)
Referensnummer: RJL2018/560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39512000 Sänglinne
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tyngdtäcken
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39510000 Hushållstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen