2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Region Gotland upphandlar ramavtal för larmcentral och bevakningstjänster i syfte att skapa trygghetsskapande bevakning. Syften med bevakningen är att arbeta preventivt för att skapa en trygg och säker arbetsmiljömiljö för Region Gotlands medarbetare samt att värna om regionens fasta egendom.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105645:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering