See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten ramavtal
Beskrivning: Ramavtalsupphandling för avrop av arbeten för både underhåll och nybyggnation i Bengtsfors kommun, Dals-Eds kommun och Melleruds kommun. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delentreprenader enligt följande: DE 1 Bengtsfors kommun DE 2 Dals-Eds kommun DE 3 Melleruds kommun Anbudsgivare kan lämna anbud på enstaka eller samtliga delentreprenader. Beställaren planerar att anta de tre (3) entreprenörer som lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden per respektive delentreprenad där den entreprenör som lämnat lägst anbudssumma för respektive delentreprenad kommer att rangordnas som nummer ett. Samma anbudsgivare kan komma antas för flera delentreprenader.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bengtsfors kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93763:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233251 Nybeläggning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Dals-Eds kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93763:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Melleruds kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93763:Lot:3