Huvudsaklig CPV-kod 48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av IT-system för att förbättra verksamhetens tekniska anläggningsinformation, så att denna blir ändamålsenlig och effektivt stödjer VA SYD:s förvaltningsobjekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48151000 Datorstyrsystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen