Huvudsaklig CPV-kod 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Kretslopp och Vatten inbjuder anbudssökande att inkomma med ansökan om att få lämna anbud.
Denna upphandling avser ett standardsystem för hantering av kund och order. Ett nytt system ska ersätta tre befintliga system för att hantera VA- och avfallskunder, deras tjänster och skapa debiteringsunderlag för fakturering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48445000 Programvara för kundhantering, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen