80797-2019 - ResultatSverige-Ludvika: Golvbeläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färghandelsvaror 2018
Referensnummer: GNU 2018/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44112200 Golvbeläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Färghandelsvaror för Falu, Borlänge och Ludvikas kommuner. Ludvika Kommunfastigheter AB, Ludvika Hem AB, WessmanBarken Vatten & Återvinning AB (WBAB) samt Borlänge Energi AB är avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44112200 Golvbeläggningar, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44810000 Färger, 39224210 Målarpenslar, 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Borlänge kommun och Borlänge Energi
Del nr: 2
Ludvika kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, LudvikaHem AB, WessmanBarken Vatten & Återvinning AB
Del nr: 3