808008-2025 - Resultat
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Avrop 13 – Anbudsområde 1 - Projektledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop 13 – Anbudsområde 1 - Projektledning
BeskrivningI det här uppdraget söker SCB en IT-projektledare till ett av SCB:s större pågående projekt, men det kan även komma att bli aktuellt att arbeta fram en del krav och driva samt hålla ihop förstudier på en övergripande nivå.
Föregående meddelande1002-2022
Intern identifierareSCB2025/858
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000