2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spolbiltjänster
Beskrivning: Uppdraget omfattar i huvudsak spolning, slamsugning och relaterade servicetjänster av kommunens ledningsnät, fastigheter, brunnar och kommunala VA-anläggningar inom Tyresö kommuns geografiska område. Ramavtal ska säkerställa hög driftsäkerhet, snabb inställelsetid och hög kvalitet på utförandet, inklusive beredskapstjänst.
Intern identifierare: KSUH/2026:01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000