80807-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – El-besiktning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: El-besiktning
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för El-besiktningar att utföras för Västerås stads verksamheter. De aktuella objekten som ska besiktas utses av försäkringsbolagen. Upphandlingen omfattar minst en (1) konsult hos vardera anbudsgivaren. Ramavtal kommer att tecknas med maximalt två (2) leverantörer under förutsättning att minst 2 godkända anbud inkommer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96371:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning