808104-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Däckservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäckservice
BeskrivningUpphandlingen avser däckservice i form av inköp, montering, förvaring och reparation för Gislaveds kommun. Upphandlingen är delad i två (2) delar. Gislaved med omnejd och Smålandsstenar med omnejd.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGislaved med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117734:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSmålandsstenar med omnejd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117734:Lot:2