2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av textilavfall från återvinningscentraler och andra platser i Norrtälje kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för behandling [och transport till behandlingsanläggning] av textilavfall från återvinningscentraler (”ÅVC”) inom Norrtälje kommun. Uppdraget omfattar också utplacering och skötsel av insamlingsbehållare, samt skötsel av området runt behållarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: LUK
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19620000 Textilavfall/spill
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109196:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall