80856-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad
Referensnummer: 20/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar regelmässig städning m.m. under avtalstiden.
Inbjudan
Jönköping Energi Aktiebolag, nedan kallad den upphandlande enheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Städentreprenad med diarienummer 20/28, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Uppdraget omfattar regelmässig städning av den upphandlande enhetens lokaler med option på fönsterputsning, gardintvätt och golvvård under avtalstiden.