80859-2020 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverk LAN
Referensnummer: 19/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SKL efterfrågar partner för drift och utveckling av nätverk för SKL:s moderbolag och organisationens dotterbolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32400000 Nät, 32410000 Lokalt nät, 32412000 Kommunikationsnät, 32420000 Nätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen