Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lekplatsbesiktning.
Referensnummer: GNU2016/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lekplatsbesiktning av lekplatser på skolor, förskolor, allmänna lekplatser, badplatser, granskning av ritningar/lekplatsförslag, utbildning för anställda inom upphandlande organisationer m.m.
För kommunerna Falun, Ludvika, Gagnef och Hedemora.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Besiktning av lekplatser, Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktning av lekplatser, Hedemora kommun
Del nr: 2
Besiktning av lekplatser, Gagnefs kommun
Del nr: 3
Ktning av lekplatser, Ludvika kommun
Del nr: 4